Press- och informationsmaterial

Välkommen till Strängnäs kommuns pressida. Här har vi samlat länkar till information som du som journalist kan ha nytta av.     

Behöver du tala med någon som kan guida dig rätt? Välkommen att kontakta kommunikationsavdelningen via kommunikation@strangnas.se eller kontakta någon av oss:

Kommunikationschef
Mattias Johansson
0152-291 07
mattias.johansson@strangnas.se

Kommunikatör
Sandra Vesterdahl
0152-291 14
sandra.vesterdahl@strangnas.se

Kommunikatör
Stina Lorentz Pantzar
0152-290 71
stina.lorentzpantzar@strangnas.se

Kommunikatör
Sofia Aldestorm
0152-290 42
sofia.aldestorm@strangnas.se

Kommunikatör
Sanna Mikkola
0152-291 12
sanna.mikkola@strangnas.se

Digital kommunikatör
Theresa Westermark 
0152-290 46
theresa.westermark@strangnas.se

Utvecklare, digitala kanaler
Thomas Olsson
0152-292 23
thomas.olsson@strangnas.se

AD/kommunikatör
Susanne Viborg
0152-290 57
susanne.viborg@strangnas.se

Kommunikatör (halvtid)
Helena Bränneby (föräldraledig)
0152-291 12
helena.branneby@strangnas.se

Skriv ut
Senast uppdaterad: 2 mars 2021